Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze života KozlaCH

19. 12. 2008

Moje seminární práce z Občanské nauky

Inu, měli jsme napsat seminárku o politickém zřízení před rokem 1989 a já jsem jí pojal tak trochu po svém. Kam až moje vzpomínky sahají, popsal jsem život v komunismu. Snad se nebudete nudit :-)

Seminární práce

O Comebacku

Mám rád novácký seriál Comeback a řekl jsem si, že se tedy podívám na net na fan-stránky. Našel jsem jich několik, ale zaujaly mě tři. Jedna jakž-takž autorská s celkem zajímavým obsahem, ta druhá je odvarem té první bez obsahu, ale třetí je i graficky nerozeznatelná od první. Prostě vykrádačka. Co mají společného ? Všechny stránky tvoří adminové školního věku. Jeden se snaží a druhý kopíruje (a jěště blbě). Další společnou věcí je neuvěřitelně špatná úroveň češtiny. Že by to něco vypovídalo o autorech ?

Co se Comebacku týče, jěště zajímavost. Na Rádiu Beat proběhla "soutěž". Šlo o to, která z populárních osobností si zazpívá s Visáčema písničku Známka punku na jejich výročním koncertu. S převahou třídy vyhrál "Ozzák" Dejdar. Píšu to kvůli tomu, že v diskuzi se strhla bitva o to, kdo je větší beaťák a víc odsoudí nominaci Ozzáka do soutěže. Nejvtipnější na všem je, že nejvíce horovali (co se urovně vyjadřování týče) lidé, kteří se s Ozzákem jako s prototypem zastydlé máničky mohou klidně rovnat :-)

O cestovatelech Hlásných

Narazil jsem náhodou na odkaz na stránky rodiny Hlásných z Býště. Neváhejte a podívejte se taky. Každý, kdo má v sobě schovaného alespoň malého dobrodruha, po přečtení jejich dobrodružství zůstane paralyzován s očima upřenýma do blba. Jet na číze do Vladivostoku nebo do Iránu je asi jedno z mála dobrodružství, které lze dnes zažít. Kam taky jezdit - všude jsou dobré silnice a mapy. Cesta do Alp ? nebo do Andalusie ?- pokud máte motorku, do které se leje jenom benzín NO-PROBLEM.

 Sranda začíná, pokud jedete na střepech socialistické výroby. Jsem rád, že takový vlastním a svůj kousek dobrodružství si vybírám každý rok i když netáhneme dva dny bez zastavení (to by mi Švejk vyčinil :-).

Tady je odkaz na Hlásné