Jdi na obsah Jdi na menu
 


Camcatching - lovení kamer ČT2 Panorama

16. 7. 2012

Včera jsme se vrátili z TdP 2012, což vlastně byl první případ doložené formy Camcatchingu v ČR :-) za pět dní jsme stihli objet republiku a objevit se v záběrech čtyřech kamer ČT v pořadu Panorama.

Byl to docela mazec, protože kamery jsou umístěné povětšinou na horách, a aby cesta měla nějaký smysl a cíl, vybral jsem pečlivě kamery na kterých budeme :

a. vidět

b. budou od sebe vzdálené tak, aby i cesta pro nás byla zajímavá.

První byla příprava od stolu. Sledováním pořadu Panorama a za pomocí map na Googlu a Seznamu se mi podařilo lokalizovat 3 kamery. Pouze na Klínovci jsem tápal a ani po prohlédnutí snad všech stránek na Klínovci zjistil, že kamera je u nějakého vleku Cinestar Express. Stavba je však nová a na mapách ještě nebyla zachycena.

Jeli jsme po trase Koldín - Telč - Lipno - Klínovec - Tanvaldský špičák - Koldín. Po příjezdu do cíle jsme zjistili přesnou polohu kamery ze všeho nejdřív. A ačkoliv kamery fungují on-line, někdy nebylo možné ověřit funkci hned kvůli obnově obrazu např. po 30 minutách.

Jako největší překážku jsme ale zaznamenali v posunutí záběru při vysílání. Nevím, jestli je to reakce na akci ZTOHOVEN a jaderného výbuchu nebo jde čistě o technickou věc, ale posun jsme odhadli na dobrých 6-7 minut. Jako mávající jsme byli zachyceni pouze jednou a to na Klínovci.

Na každý pád to byl opět zhovadilý a unikátní plán, který uskutečnili tři odvážní cestovatelé a členové Motogangu od Zelené jedle Švejk, Fanda a já. Celkem jsme najeli 1080 km okolo ČR.

Byli jsme v Maříži - vesničce prosnulé osobitou keramikou na rakouských hranicích, projeli jsme Jáchymov a přes Boží dar jsme sjížděli na Klínovec, chleba jsme kupovali ve Vejprtech, 100 m od německých hranic a po zabloudění u Harrachova jsme se ocitli 100m za polskou hranicí. Cesta místy krutá, když pršelo a přes mlhu jsme neviděli  větrnou elektrárnu 30m vedle nás, někdy nádherná, když jsme se ohlédli a viděli Jáchymov pod sebou.

Každému přeji podobné odbrodružství. Bylo to parádní, někdy dlouhé, někdy jsme si lezli na nervy, ale všichni vymýšlíme podobně zhovadilý  nápad na příští rok.

Šťastnou cestu :-)

 

telc.jpg

lipno.jpg

klinovec.jpg

4_albrechtice.jpg